четвер, 17 вересня 2015 р.

Корюківська трагедія на львівській виставці.


Корюківська трагедія на львівській виставці.
У Львові, місті, яке одне з перших в Україні ще у 1939 році потрапило у вир світового протистояння, Інститут національної пам’яті до 70-річчя завершення Другої світової війни представив український вимір тієї війни. Виставку "Українська Друга світова" експонували 10—13 вересня на площі Ринок. На 24 стендах представили унікальні фото і факти, що розкривають участь понад 6 мільйонів українців у боротьбі на всіх фронтах війни від Атлантики до Тихого океану.
Окремий планшет було присвячено Корюківській трагедії, найбільшому у Другій світовій війні в Європі (1939–1945) нацистському злочину повного знищення карателями населеного пункту разом із майже 7 тисячами мирними жителями – мешканцями містечка. Для його підготовки використані матеріали і документи з фондів центральних архівів  Корюківського історичного музею, результати досліджень цього музею спільно з чернігівськими і київськими істориками, фахівцями Українського інституту національної пам’яті.
Також привертає увагу те, що у планшеті про радянських партизан використані документи і світлини Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського, що стосуються постаті Олексія Федорова та Чернігово-Волинського з’єднання…
Міський голова Львова Андрій Садовий на відкритті подякував за можливість пропустити через себе, що таке війна. "Дай Бог, це дасть нам розум діяти таким чином, щоб на нашій землі війни не було, щоб біда, яка сьогодні є на сході нашої держави, зробила нас сильнішими і ми перемогли. Щоб ми цю гідру вигнали з нашої землі", — сказав мер Львова.
Виставка "Українська друга світова війна" була підготовлена Українським інститутом національної пам’яті у партнерстві з Центром досліджень визвольного руху.

Немає коментарів:

Дописати коментар